Sokolská kapka krve

18.02.2023

T.J. Sokol Kamenný Újezd se dne 16.2.2023 zapojil do akce

"SOKOLSKÁ KAPKA KRVE"

Dne 16. 2. 2023 slaví Sokolové 161. výročí založení "nejstaršího spolku v České republice" a u této příležitosti se pořádala akce "Sokolská kapka krve". I naše jednota se do této akce zapojila a přispěla tak alespoň pár "kapkami" toho nejcennějšího co koluje v našem těle. Naše jednota má na svém kontě prvních 450ml . Ano je to málo, ale doufáme, že při dalším odběru "Sokolské kapky krve" budeme mít více dárců.... Další "pražský hromadný odběr" bude v pátek 6. října také v Michnově paláci. Tento termín byl zvolen proto, aby případní zájemci o hromadné darování krve mohli k výletu do Prahy využít dne volna, který jim za darování krve náleží, k prodloužení víkendu v Praze. Ten mohou zakončit účastí na nedělních vzpomínkových akcích k Památnému dni sokolstva (8. 10.). Tentokrát tento významný den ČR vychází na neděli.

Jak to vše probíhalo? Odběr probíhal přímo v Michnově paláci (Tyršův dům) Praha. Nejprve každý účastník vyplnil formulář, prošel zdravotní kontrolou, a následovalo vstupní vyšetření s lékařem. A za nedlouho následoval samotný odběr. Odběr trval zhruba 6-8 minut. V průběhu konání této akce bylo zajištěno bohaté občerstvení....